Witaj !


Znalazłeś się w przedsionku Listy dyskusyjnej miłośników motocykla Junak...

Wejdź zatem i rozgość się - trafiłeś w miejsce niezwykłe - prawdopodobnie znajdziesz tu ludzi podobnych sobie, odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, uszy chętne do słuchania tego co zechcesz powiedzieć na temat Junaka bo jak stwierdził nasz kolega Jóźwig:

"Wrażliwość pewna, panie dziejku, która cechuje tego człowieka, co go porusza potęga głosu, klimat śmigania na Juńcu i jego tajemnice, pozwala w jakiś niesamowity sposób oddzielić tych naprawdę niepowtarzalnych chopów co się spotkali w Dzikim Junaku i w nim pozostają od szarego tłumu ulicy. I tu znajdziesz to, czego już tak mało i czego brak wef obecnym śffjecie."

Zanim się zapiszesz na Listę Junaka zapoznaj się z poniższymi uwagami:

 • Podstawową formą funkcjonowania naszej Listy jest mailing tj. każda wiadomość napisana przez uczestnika jest rozsyłana do pozostałych. Także z tego powodu przed wysłaniem wiadomości warto sprawdzić ją zarówno od strony zawartej treści jak i formy bo poźniejsze jej edytowanie czy usunięcie nie będzie z natury rzeczy możliwe.

 • Wysyłając wiadomość na Listę ustaw jako adres zwrotny ten, który podałeś w subskrybcji - w przeciwnym razie program obsługujący Listę odrzuci wiadomość.

 • Wiadomości kierowane na Listę wysyłaj na adres:       junak@googlegroups.com

 • Dopuszczamy wysyłanie na Listę załączników binarnych (zdjęć, rysunków itp.) Możliwości tej nie należy jednak nadużywać - przez wzgląd na uczestników mających ograniczenia objętości kont lub transferu. Zwyczajowo przyjęta maksymalna wielkość pliku nie powinna przekraczać 250kb.

 • Mimo wszystkich pysznych możliwości ozdabiania tekstu oferowanych przez programy internetowe najmilej widziane jest posługiwanie się w wiadomościach zwykłym formatem tekstowym, który jest zawsze dobrze czytelny dla większości programów mailowych.

 • Zwyczajowo przyjęliśmy za zasadę, iż w odpowiedzi na czyjąś wiadomość swój tekst umieszcza się poniżej cytowanego fragmentu; w cytacie pozostawiamy tylko to, do czego się odnosimy, wycinamy zbędne stopki itp.

 • Zanim zaczniesz aktywnie uczestniczyć w życiu listy postaraj się rozejrzeć we wcześniejszych dyskusjach - "wyrwanie" się z pytaniem lub opinią ostatnio lub wielokrotnie w historii Listy roztrząsaną i roztrzęsioną aż po koniec końca może narazić Cię na wyrazy zniecierpliwienia:)

 • Powyższe zalecenie przyda się także ze względu na oswojenie z "językiem" Listy - przykładowo sformułowanie: "sielnie bredzisz" w tym miejscu oznacza mniej więcej: "niezupełnie się z Tobą zgadzam...":)

 • Ze wszech miar wskazane a nawet niezbędne jest "ujawnienie się" na Liście najdalej w drugim miesiącu od zapisania się.

 • Mile widziane przez Listowiczów jest przedstawienie sie w pierwszym liście...

 • na Naszej Liście panuje rodzinna atmosfera, kłócimy się czasem zażarcie ale merytorycznie, zachowując wzajemny szacunek. Nie prowadzimy tu rywalizacji w rodzaju "kto zna sie lepiej" - raczej uzupełniamy się i uczymy od siebie nawzajem

 • Nie są mile widziane przejawy dominującego na wielu listach dyskusyjnych a zwłaszcza "forumach" obyczaju pisania tylko po to by "zaistnieć" lub "zabłysnąć" nie mając po temu podstaw w znajomości i rozumieniu rzeczy - utrzymanie i podnoszenie poziomu merytorycznego listowych rozważań leży w interesie większości z nas.

 • Niezależnie od powyższego pamiętaj, że jak wszędzie - nie wszystko co pojawia się na Liście to "prawda i tylko prawda" - nie wyrzucamy kamratów za to tylko, że bredzą (błądzić jest wszak rzeczą ludzką, grzechem jeno przy błędzie się upierać:) - z biegiem czasu wyłoniła się z Listy grupa ekspertów różnych dziedzin ale także pojawiają się koledzy systematycznie stawiający sprawy "na głowie" dodając tym Liście kolorytu ale i uświadamiając pozostałym, że wciąż nie jednako wszystko dla wszystkich jest oczywiste:)
  Tylko dłuższy, uważny pobyt na Liście nauczy Cię rozpoznawać czyje opinie można przyjąć bezpośrednio do stosowania a czyje tylko ku uciesze i rozrywce - także od Ciebie tylko zależy, za kogo z czasem będziesz uznawany:).

 • Swego rodzaju "bonusem" dostępnym niestety tylko dla Listowiczów posiadających konta Google jest możliwość czytania i pisania wiadomości za pośrednictwem witryny Google, jednak możliwości stwarzane przez tę platformę nie zmieniają obowiązkowego stosowania się do powyższych zasad.

 • Ponadto oczywiście obowiązują wszystkie inne zwykłe zasady techniczne i międzyludzkie przyjęte w Internecie a także świecie realnym, o ile istnieje.

 • Ponieważ jednak i nasza Listę nawiedzali choć szczęśliwie rzadko internetowi frustraci siejąc zamęt i złe obyczaje, mimo niechęci do "straszenia" kogokolwiek muszę umieścić tu także ostrzeżenie:
  Ostentacyjnie lub uporczywie ignorujący zasady Listy mogą się spodziewać:
  1. ostrzeżenia
  2. żółtej kartki w postaci objęcia moderowaniem wysyłanych wiadomości
  3. czerwonej kartki w postaci usunięcia z Listy
  a to także bez zachowania w/w stopniowania w wyjątkowo drastycznych przypadkach:(


Ponieważ od 2017 roku zmuszeni zostaliśmy do wykorzystania mechanizmów grup dyskysyjnych Google aktualnie Zapisanie się na Listę mailową możliwe jest wyłącznie za pośrednictwem formularza w witrynie Google
Niestety tylko przez tę witrynę można samemu zmieniać ustawienia swojej subskrybcji, "niezgooglowanym" w tym celu a także we wszystkich innych sprawach związanych z Listą pozostaje list do administracji

 

(Revision: 1.2.2.0)